Poznaj Dubeczno

Zapoznaj się z najważniejszymi obiektami w Dubecznie.                                                                   

więcej informacji »

Na łonie natury

Dubeczno jest miejscem wyjątkowym. Zamieszkują tu rzadkie gatunki zwierząt.                                                              

więcej informacji »

Dołącz do nas

Siłą naszego stowarzyszenia są członkowie na ogół mieszkańcy Dubeczna, ludzie gospodarczy, pomysłowi, wytrwali w dążeniu do celu. 

więcej informacji »

facebook likebox joomla module

Dołącz do nas

Przynieś wypełnioną deklarację na jedno z naszych spotkań i stań się jednym z nas!

Deklaracja dostępna tutaj.

O nas

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk jest organizacją pozarządową zarejestrowaną we wrześniu 2008 r., powstałą z inicjatywy obecnych i byłych mieszkańców Dubeczna, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój miejscowości oraz gminy i pragną, by jej potencjał był w pełni wykorzystany. Siedzibą Stowarzyszenia jest miejscowy dom kultury, jeden z symboli dawnej świetności Dubeczna, którego dumą są także huta szkła oraz stadion sportowy.

więcej informacji »

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych
Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk

 

Dubeczno, ul. Szkolna 5,
22-235 Hańsk Pierwszy
tel. 575-833-442,
e-mail: sil.dubeczno@gmail.com
www.dubeczno.pl
www.fb.com/sillepszaprzyszlosc

83 2130 0004 2001 0474 6731 0001
NIP: 565-150-96-70
REGON: 060406528
wpisane do Rejestru Stowarzyszeń prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000313070

28 października 2016 r. w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie odbył się wernisaż fotografii historycznej „Huta szkła w Dubecznie w XX wieku”. Po prezentacji wystawy w powiecie włodawskim (Włodawa, Dubeczno, Hańsk Pierwszy, Urszulin) i województwie lubelskim (Chełm, Rejowiec Fabryczny, Lublin) przyszedł czas na wyjście poza własne podwórko. Już dwa tygodnie po zakończeniu prezentacji przygotowanych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dubeczno – Polesie Zachodnie” fotografii w Warszawie, przyszedł czas na Krosno – miasto słynące nie tylko z wyjątkowych wyrobów Krośnieńskich Hut Szkła, ale i z Centrum Dziedzictwa Szkła. To właśnie tu, do 31 marca 2017 r. będzie można oglądać wystawę, której wernisaż odbył się w piątek. Otwarcia dokonali dyrektor operacyjny CDS Stefan Dziadosz oraz starszy kustosz Hanna Wajda-Lawera. Następnie głos zabrali prezes Stowarzyszenia Piotr Kazanecki, który wprowadził do części merytorycznej wernisażu. Rys historyczny w odniesieniu do prezentowanych zdjęć wygłosiła Zofia Michałowicz. Po oficjalnym rozpoczęciu przedstawiciele SIL odpowiadali na liczne pytania uczestników spotkania.
Fotorelacja z wernisażu dostępna jest tutaj