Poznaj Dubeczno

Zapoznaj się z najważniejszymi obiektami w Dubecznie.                                                                   

więcej informacji »

Na łonie natury

Dubeczno jest miejscem wyjątkowym. Zamieszkują tu rzadkie gatunki zwierząt.                                                              

więcej informacji »

Dołącz do nas

Siłą naszego stowarzyszenia są członkowie na ogół mieszkańcy Dubeczna, ludzie gospodarczy, pomysłowi, wytrwali w dążeniu do celu. 

więcej informacji »

facebook likebox joomla module

Dołącz do nas

Przynieś wypełnioną deklarację na jedno z naszych spotkań i stań się jednym z nas!

Deklaracja dostępna tutaj.

O nas

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk jest organizacją pozarządową zarejestrowaną we wrześniu 2008 r., powstałą z inicjatywy obecnych i byłych mieszkańców Dubeczna, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój miejscowości oraz gminy i pragną, by jej potencjał był w pełni wykorzystany. Siedzibą Stowarzyszenia jest miejscowy dom kultury, jeden z symboli dawnej świetności Dubeczna, którego dumą są także huta szkła oraz stadion sportowy.

więcej informacji »

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych
Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk

 

Dubeczno, ul. Szkolna 5,
22-235 Hańsk Pierwszy
tel. 575-833-442,
e-mail: sil.dubeczno@gmail.com
www.dubeczno.pl
www.fb.com/sillepszaprzyszlosc

83 2130 0004 2001 0474 6731 0001
NIP: 565-150-96-70
REGON: 060406528
wpisane do Rejestru Stowarzyszeń prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000313070

31 lipca 2022 r. na Gminnym Stadionie im. M. Szelewickiego w Dubecznie odbył się Rodzinny Festyn Charytatywny, na którym zbieraliśmy środki na leczenie Kuby Dywańskiego z Hańska.
Mimo niesprzyjającej aury na zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk imprezie pojawiła się spora liczba mieszkańców gminy Hańsk, a także samorządowcy, w tym Wójt Gminy Wyryki Mirosław Torbicz i Zastępca Burmistrza Włodawy Wiesław Holaczuk. Parlamentarzystów reprezentowała poseł Monika Pawłowska.
Na scenie (udostępnionej nieodpłatnie przez Włodawski Dom Kultury) wystąpili: Swojska Kapela z Woli Uhruskiej, Jaś Grabczak, Swańki z Wyryk, Przyjaciółki Mołodyczek pod kierownictwem Niny Wirowicz, „Cyganki” z Hańska, Kapela „Hańszczanie”, Rościsław Popek, Patrycja Wilgos i Janusz Pruniewicz. Dyskotekowe rytmy zapewnił DJ Pietras we współpracy z DJ Grubson i DJ Arris.
Była nie tylko możliwość uczestniczenia w koncertach, ale i liczne atrakcje plenerowe: parada motocyklistów (Klub Motocyklowy Bractwo Trzech Granic), strefa gastronomiczna, strefa zabaw dla dzieci, stoiska wystawców sztuki i rękodzieła, kiermasz książek, punkty promocyjne instytucji publicznych, w tym Policji, Wojsk Obrony Terytorialnej, Nadleśnictwa Sobibór i Państwowej Straży Rybackiej.
Najważniejszym jednak celem imprezy było wsparcie rodziny Kuby Dywańskiego z Hańska, który na świat przyszedł z cechami zamartwicy. Dalsza diagnostyka wykazała Zespół Westa, wzmożone napięcie mięśniowe oraz opóźnienia etapów rozwoju fizjologicznego. Obecnie Kuba jest pod stałą opieką ośrodka rehabilitacyjnego, jest również objęty programem wczesnego wspomagania. Na tyle, na ile pozwalają ich możliwości rodzice ćwiczą z synkiem również w domu. Niestety, ich możliwości mają swoje ograniczenia, a częstsze wizyty u specjalistów zwyczajnie przerastają możliwości finansowe, stąd pomysł na festyn charytatywny. Rodzinie, która prowadziła zbiórkę do puszek udało się zebrać niemal 6.500 zł.
Ponadto, dzięki ofiarności przedsiębiorców i ludzi dobrej woli Stowarzyszenie pozyskało sporo atrakcyjnych przedmiotów i usług, które można było kupić w czasie aukcji charytatywnej. Największe wrażenie na zebranych zrobiła „walka” o grafikę Alicji Pałki. Dzieło osiągnęło cenę 3.000 zł! Łącznie w ramach licytacji zebrano ok. 7 tys. złotych. A to nie koniec, ponieważ zamierzamy uruchomić dodatkowo aukcję internetową, w czasie której planujemy wystawić im. in. koszulki klubowe z podpisami zawodników ZAKSy Kędzierzyn-Koźle, Legii Warszawa i Górnika Łęczna.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do sukcesu imprezy, w tym Włodawskiemu Domowi Kultury, Gminie Miejskiej Włodawa, Kołu Gospodyń Wiejskich w Ujazdowie, Kołu Gospodyń Wiejskich Bubnowskie Baby, Przedsiębiorstwu Usługowo-Produkcyjnemu w Hańsku, Gminie Hańsk, spółce Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., Nadleśnictwu Sobibór, Placówce Partnerskiej Credit Agricole we Włodawie, Markowi Wieliczce i Tomaszowi Michalcowi.
Zdjęcia z Rodzinnego Festynu Charytatywnego udostępniamy dzięki uprzejmości Grzegorza Wołoszuna tutaj.