Poznaj Dubeczno

Zapoznaj się z najważniejszymi obiektami w Dubecznie.                                                                   

więcej informacji »

Na łonie natury

Dubeczno jest miejscem wyjątkowym. Zamieszkują tu rzadkie gatunki zwierząt.                                                              

więcej informacji »

Dołącz do nas

Siłą naszego stowarzyszenia są członkowie na ogół mieszkańcy Dubeczna, ludzie gospodarczy, pomysłowi, wytrwali w dążeniu do celu. 

więcej informacji »

Facebook

O nas

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Dubeczno - Polesie Zachodnie" jest organizacją pozarządową zarejestrowaną we wrześniu 2008 r., powstałą z inicjatywy obecnych i byłych mieszkańców Dubeczna, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój miejscowości i pragną, by jej potencjał był w pełni wykorzystany. Siedzibą Stowarzyszenia jest miejscowy dom kultury, jeden z symboli dawnej świetności Dubeczna, którego dumą są także huta szkła oraz stadion sportowy.

więcej informacji »

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych
„Dubeczno – Polesie Zachodnie”

 

Dubeczno, ul. Szkolna 5,
22-235 Hańsk Pierwszy
tel. 575-833-442,
e-mail: sil.dubeczno@gmail.com
www.dubeczno.pl
www.facebook.com/sildubeczno

83 2130 0004 2001 0474 6731 0001
NIP: 565-150-96-70,
REGON: 060406528,
wpisane do Rejestru Stowarzyszeń prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000313070

12 lipca 2016 r. odbyło się otwarcie wystawy fotografii historycznej "Huta szkła w Dubecznie w XX wieku" w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Licznie zgromadzeni w Autorskiej Galerii Hol zwiedzający mogli wysłuchać krótkich prelekcji: Piotra Kazaneckiego na temat genezy wystawy, dyrektora WBP Tadeusza Sławeckiego na temat wartości propagowania lokalnej kultury i roli biblioteki w tym dziele, Waldemara Kacprzaka o procesie produkcji szkła i Zofii Michałowicz na temat historii hutnictwa szkła w Dubecznie. Słuchacze zostali także zaproszeni na Dzień Polesia Zachodniego, który odbędzie się 14 sierpnia 2016 r. w Dubecznie. Po oficjalnym otwarciu członkowie stowarzyszenia odpowiadali na liczne pytania zwiedzających i regionalnych mediów. Wystawa będzie czynna do połowy sierpnia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież