Poznaj Dubeczno

Zapoznaj się z najważniejszymi obiektami w Dubecznie.                                                                   

więcej informacji »

Na łonie natury

Dubeczno jest miejscem wyjątkowym. Zamieszkują tu rzadkie gatunki zwierząt.                                                              

więcej informacji »

Dołącz do nas

Siłą naszego stowarzyszenia są członkowie na ogół mieszkańcy Dubeczna, ludzie gospodarczy, pomysłowi, wytrwali w dążeniu do celu. 

więcej informacji »

facebook likebox joomla module

Dołącz do nas

Przynieś wypełnioną deklarację na jedno z naszych spotkań i stań się jednym z nas!

Deklaracja dostępna tutaj.

O nas

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk jest organizacją pozarządową zarejestrowaną we wrześniu 2008 r., powstałą z inicjatywy obecnych i byłych mieszkańców Dubeczna, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój miejscowości oraz gminy i pragną, by jej potencjał był w pełni wykorzystany. Siedzibą Stowarzyszenia jest miejscowy dom kultury, jeden z symboli dawnej świetności Dubeczna, którego dumą są także huta szkła oraz stadion sportowy.

więcej informacji »

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych
Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk

 

Dubeczno, ul. Szkolna 5,
22-235 Hańsk Pierwszy
tel. 575-833-442,
e-mail: sil.dubeczno@gmail.com
www.dubeczno.pl
www.fb.com/sillepszaprzyszlosc

83 2130 0004 2001 0474 6731 0001
NIP: 565-150-96-70
REGON: 060406528
wpisane do Rejestru Stowarzyszeń prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000313070

Jak co roku na przełomie maja i czerwca, także w tym roku, w sobotę 28 maja, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dubeczno – Polesie Zachodnie” we współpracy w Domem Kultury w Dubecznie zorganizowało na Stadionie Sportowym w Dubecznie atrakcje dla najmłodszych w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka. Liczne zabawy o charakterze zdrowej, sportowej rywalizacji przygotowali nieocenieni Państwo Bogusława i Krzysztof Górscy. Konkurencje wymagające zręczności, koordynacji ruchowej i, co najważniejsze, współpracy, cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Kolejną atrakcją był pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Hańska Pierwszego. Dzieci mogły z bliska obejrzeć sprzęt, usiąść, jak prawdziwi strażacy, w samochodzie bojowym i usłyszeć odpowiedzi na najbardziej nawet nieoczywiste pytania dotyczące służby. Następnie można było skorzystać z kąpieli w pianie i mycia w kurtynie wodnej. Ciekawa była także, związana z pokazem, wystawa modeli wozów strażackich zaprezentowana przez p. Marka Głąba. Kolejną atrakcją dla wszystkich zgromadzonych był mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Rodziców i Dzieci. Kontuzji, mimo zażartej walki o piłkę, zakończonej wynikiem 1:0 dla Rodziców, na szczęście nie odnotowano. Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z zawsze popularnych atrakcji: malowania twarzy i puszczania baniek mydlanych. Początkujący imprezowicze mogli pobawić się w „namiocie malucha”, w którym przygotowano zestaw zabawek i atrakcji dla najmłodszych. Zwieńczeniem imprezy, która jak co roku zgromadziła dzieci nie tylko z Dubeczna i gminy Hańsk, było ognisko i pieczenie kiełbasek. Dzień Dziecka w Dubecznie mógł odbyć się dzięki pracy wolontariuszy, prywatnym sponsorom oraz pomocy finansowej otrzymanej z budżetu gminy Hańsk.

 

Fotorelacja z Dnia Dziecka znajduje się tutaj