Poznaj Dubeczno

Zapoznaj się z najważniejszymi obiektami w Dubecznie.                                                                   

więcej informacji »

Na łonie natury

Dubeczno jest miejscem wyjątkowym. Zamieszkują tu rzadkie gatunki zwierząt.                                                              

więcej informacji »

Dołącz do nas

Siłą naszego stowarzyszenia są członkowie na ogół mieszkańcy Dubeczna, ludzie gospodarczy, pomysłowi, wytrwali w dążeniu do celu. 

więcej informacji »

facebook likebox joomla module

Dołącz do nas

Przynieś wypełnioną deklarację na jedno z naszych spotkań i stań się jednym z nas!

Deklaracja dostępna tutaj.

O nas

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk jest organizacją pozarządową zarejestrowaną we wrześniu 2008 r., powstałą z inicjatywy obecnych i byłych mieszkańców Dubeczna, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój miejscowości oraz gminy i pragną, by jej potencjał był w pełni wykorzystany. Siedzibą Stowarzyszenia jest miejscowy dom kultury, jeden z symboli dawnej świetności Dubeczna, którego dumą są także huta szkła oraz stadion sportowy.

więcej informacji »

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych
Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk

 

Dubeczno, ul. Szkolna 5,
22-235 Hańsk Pierwszy
tel. 575-833-442,
e-mail: sil.dubeczno@gmail.com
www.dubeczno.pl
www.fb.com/sillepszaprzyszlosc

83 2130 0004 2001 0474 6731 0001
NIP: 565-150-96-70
REGON: 060406528
wpisane do Rejestru Stowarzyszeń prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000313070

23 października 2021 r. w Świetlicy Wiejskiej w Ujazdowie odbył się X Dzień Polesia Zachodniego pod hasłem "Święto Kartofla". Organizatorami były Koło gospodyń wiejskich w Ujazdowie i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Hańsku. Licznie zgromadzeni uczestnicy mogli obejrzeć wystawę rękodzieła artystycznego i rysunku w wykonaniu mieszkanek Ujazdowa. Ponadto mogli uczestniczyć w pokazach kiszenia kapusty, robienia masła i gotowania szarych klusek. Młodsi uczestnicy mogli pod fachowym okiem nauczyć się wykonywania jeżyków z kartofla, a starsi produkcji ozdobnego aniołka na choinkę. Z entuzjazmem uczestników spotkały się liczne degustacje potraw z kartoflem w roli głównej: kilku rodzajów pierogów z ziemniaczanymi farszami, kartaczy, pyz, szarych klusek w dwóch wersjach z licznymi surówkami i domowym kompotem. Dopełnieniem imprezy był przegląd filmów nagrodzonych na 14. Grand OFF Festival w Warszawie.