Poznaj Dubeczno

Zapoznaj się z najważniejszymi obiektami w Dubecznie.                                                                   

więcej informacji »

Na łonie natury

Dubeczno jest miejscem wyjątkowym. Zamieszkują tu rzadkie gatunki zwierząt.                                                              

więcej informacji »

Dołącz do nas

Siłą naszego stowarzyszenia są członkowie na ogół mieszkańcy Dubeczna, ludzie gospodarczy, pomysłowi, wytrwali w dążeniu do celu. 

więcej informacji »

facebook likebox joomla module

Dołącz do nas

Przynieś wypełnioną deklarację na jedno z naszych spotkań i stań się jednym z nas!

Deklaracja dostępna tutaj.

O nas

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk jest organizacją pozarządową zarejestrowaną we wrześniu 2008 r., powstałą z inicjatywy obecnych i byłych mieszkańców Dubeczna, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój miejscowości oraz gminy i pragną, by jej potencjał był w pełni wykorzystany. Siedzibą Stowarzyszenia jest miejscowy dom kultury, jeden z symboli dawnej świetności Dubeczna, którego dumą są także huta szkła oraz stadion sportowy.

więcej informacji »

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych
Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk

 

Dubeczno, ul. Szkolna 5,
22-235 Hańsk Pierwszy
tel. 575-833-442,
e-mail: sil.dubeczno@gmail.com
www.dubeczno.pl
www.fb.com/sillepszaprzyszlosc

83 2130 0004 2001 0474 6731 0001
NIP: 565-150-96-70
REGON: 060406528
wpisane do Rejestru Stowarzyszeń prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000313070

30 września 2017 r. odbył się, zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dubeczno – Polesie Zachodnie” VII Dzień Polesia Zachodniego. W tym roku wyjątkowo był on połączony z obchodami Światowego Dnia Turystyki 2017, organizowanymi przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział we Włodawie i Starostwo Powiatowe we Włodawie. W ramach poznawania walorów turystyczno-przyrodniczych gminy Hańsk uczestnicy zwiedzili Hutę Szkła Gospodarczego w Dubecznie, gdzie mogli zapoznać się z tradycyjnym, ręcznym wyrobem szkła stołowego. Następnie udali się na wycieczkę turystyczną na torfiarki dubeczeńskie, gdzie mogli podziwiać z wieży widokowej zdziczałe tereny po kopalni torfu. Kolejną ciekawostką przyrodniczą, z którą zapoznali się uczestnicy Światowego Dnia Turystyki było przejście kładką turystyczną nad Jezioro Dubeczeńskie. Następnie członkowie i współpracownicy PTTK udali się do Hańska Pierwszego, gdzie mogli zapoznać się z kulturą materialną gminy Hańsk zwiedzając Izbę Regionalną w Zespole Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Hańsku oraz wieżę widokową w kościele pw. św. Rajmunda w Hańsku. Po zakończeniu części turystycznej uczestnicy udali się do Domu Kultury w Dubecznie, gdzie rozpoczęły się obchody VII Dnia Polesia Zachodniego. Przy udziale członków Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Dubeczno – Polesie Zachodnie”, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, pracowników Starostwa Powiatowego we Włodawie, Urzędu Gminy Hańsk, Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku oraz mieszkańców Dubeczna przewodniczący Rady Powiatu we Włodawie Romuald Pryll wręczył Honorową Odznakę „Zasłużony dla Turystyki” Jackowi Wrońskiemu, Teresie Rymczuk, Włodzimierzowi Adamowi Czeżykowi i Jarosławowi Respondowi. Następnie odbyły się prezentacje dorobku turystyczno-krajoznawczego PTTK i SIL „Dubeczno”. Niewątpliwą atrakcją VII Dnia Polesia Zachodniego był znakomity występ Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis” pod kierownictwem Marcina Obuchowskiego. Pełen atrakcji dzień zakończył się, jak przystało na imprezę turystyczną, ogniskiem. Fotorelacja z Dnia Polesia Zachodniego dostępna jest tutaj.

 

VII Dzień Polesia Zachodniego i Światowy Dzień Turystyki 2017 zorganizowali:

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dubeczno – Polesie Zachodnie”,

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział we Włodawie,

we współpracy z:

Gminnym Ośrodkiem Kultury w Hańsku,

Starostwem Powiatowym we Włodawie,

przy wsparciu finansowym:

Gminy Hańsk (VII Dzień Polesia Zachodniego),

Powiatu Włodawskiego (Światowy Dzień Turystyki 2017).