Poznaj Dubeczno

Zapoznaj się z najważniejszymi obiektami w Dubecznie.                                                                   

więcej informacji »

Na łonie natury

Dubeczno jest miejscem wyjątkowym. Zamieszkują tu rzadkie gatunki zwierząt.                                                              

więcej informacji »

Dołącz do nas

Siłą naszego stowarzyszenia są członkowie na ogół mieszkańcy Dubeczna, ludzie gospodarczy, pomysłowi, wytrwali w dążeniu do celu. 

więcej informacji »

facebook likebox joomla module

Dołącz do nas

Przynieś wypełnioną deklarację na jedno z naszych spotkań i stań się jednym z nas!

Deklaracja dostępna tutaj.

O nas

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk jest organizacją pozarządową zarejestrowaną we wrześniu 2008 r., powstałą z inicjatywy obecnych i byłych mieszkańców Dubeczna, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój miejscowości oraz gminy i pragną, by jej potencjał był w pełni wykorzystany. Siedzibą Stowarzyszenia jest miejscowy dom kultury, jeden z symboli dawnej świetności Dubeczna, którego dumą są także huta szkła oraz stadion sportowy.

więcej informacji »

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych
Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk

 

Dubeczno, ul. Szkolna 5,
22-235 Hańsk Pierwszy
tel. 575-833-442,
e-mail: sil.dubeczno@gmail.com
www.dubeczno.pl
www.fb.com/sillepszaprzyszlosc

83 2130 0004 2001 0474 6731 0001
NIP: 565-150-96-70
REGON: 060406528
wpisane do Rejestru Stowarzyszeń prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000313070

14 sierpnia 2016 r. na stadionie sportowym w Dubecznie odbył się VI Dzień Polesia Zachodniego. Święto naszej małej ojczyzny rozpoczęło się od kiermaszu szkła oraz wycieczki do miejscowej huty szkła, w czasie której można było zapoznać się z techniką ręcznego wyrobu szkła stołowego.

Na scenie tegorocznego święta Polesia zaprezentowały się nie tylko zespoły reprezentujące gminę Hańsk: Kulczynianki, Hańszczanie, Seniorki i Zespół Męski, ale i goście z sąsiedniego powiatu chełmskiego. Wrzos z Sawina zaprezentował się w strojach wyjętych wprost z westernu w repertuarze country. Duże wrażenie na słuchaczach zrobił zespół Karambol z Rejowca Fabrycznego, prezentując różnorodną muzykę w ciekawych aranżacjach i ze znakomitym wokalem. Jak zwykle nie zawiodły Mołodiczki z Szacka na Ukrainie, prezentując różnorodny repertuar złożony z pieśni ludowych i współczesnych polskich i ukraińskich. Dużym zaskoczeniem był dla widzów powrót na scenę znanego lokalnie duetu Barbary Piaseckiej i Wiesława Korony. Zestaw przebojów z lat świetności polskiego bigbitu wprowadził uczestników imprezy w nastrój zabawy i przygotował do zabawy tanecznej z zespołem Balance.

W czasie, gdy muzycy przygotowywali się do gry, ku radości uczestników zaprezentował się Uliczny Teatr Ognia Antidotum z Białej Podlaskiej prezentujący interesujący program tańca i akrobacji z ogniem.

Poza programem scenicznym na uczestników imprezy czekały stoiska gastronomiczne, dmuchane zamki i warsztaty malowania na szkle.

Organizatorem VI Dnia Polesia Zachodniego było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dubeczno – Polesie Zachodnie”.

Współfinansowanie w ramach wspierania działalności pożytku publicznego zapewniła Gmina Hańsk.

Partnerami organizatora byli firma e.bit z Włodawy oraz Kamil Kasztelan Fotografia.

 

Scenę i nagłośnienie udostępnił Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku.

 

Galeria dostępna jest tutaj