Poznaj Dubeczno

Zapoznaj się z najważniejszymi obiektami w Dubecznie.                                                                   

więcej informacji »

Na łonie natury

Dubeczno jest miejscem wyjątkowym. Zamieszkują tu rzadkie gatunki zwierząt.                                                              

więcej informacji »

Dołącz do nas

Siłą naszego stowarzyszenia są członkowie na ogół mieszkańcy Dubeczna, ludzie gospodarczy, pomysłowi, wytrwali w dążeniu do celu. 

więcej informacji »

facebook likebox joomla module

Dołącz do nas

Przynieś wypełnioną deklarację na jedno z naszych spotkań i stań się jednym z nas!

Deklaracja dostępna tutaj.

O nas

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk jest organizacją pozarządową zarejestrowaną we wrześniu 2008 r., powstałą z inicjatywy obecnych i byłych mieszkańców Dubeczna, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój miejscowości oraz gminy i pragną, by jej potencjał był w pełni wykorzystany. Siedzibą Stowarzyszenia jest miejscowy dom kultury, jeden z symboli dawnej świetności Dubeczna, którego dumą są także huta szkła oraz stadion sportowy.

więcej informacji »

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych
Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk

 

Dubeczno, ul. Szkolna 5,
22-235 Hańsk Pierwszy
tel. 575-833-442,
e-mail: sil.dubeczno@gmail.com
www.dubeczno.pl
www.fb.com/sillepszaprzyszlosc

83 2130 0004 2001 0474 6731 0001
NIP: 565-150-96-70
REGON: 060406528
wpisane do Rejestru Stowarzyszeń prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000313070

W dniu 4 marca 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie Wystawy fotografii historycznej "Huta szkła w Dubecznie w XX w.". Podczas uroczystości odbywającej się w budynku Małej Synagogi Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego we Włodawie, swoje przemówienia wygłosili: Piotr Kazanecki - prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Dubeczno - Polesie Zachodnie", Mariusz Telepko - dyrektor Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego we Włodawie, Adam Panasiuk - wicestarosta powiatu włodawskiego oraz Waldemar Kacprzak, który przybliżył historię dubeczańskiej huty oraz proces powstawania szkła. Zdjęcia z tej uroczystości dostępne są w naszej galerii.

Na wystawie oprócz historycznych zdjęć ukazujących proces powstawania, formowania i obróbki szkła oraz starą zabudowę i pracowników huty można zobaczyć szkło produkowane dawniej i dziś w hucie szkła znajdującej się w Dubecznie, dawny strój hutnika, narzędzia i formy, którymi posługiwano się dawniej i dziś oraz literaturę fachową.

Ekspozycja dostępna jest dla zwiedzających do 17 kwietnia 2015 r. w dniach od wtorku do piątku w godzinach 10:00 - 15:00 w budynku Małej Synagogi Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego we Włodawie, ul. Czerwonego Krzyża 7.